Prístrojové ošetrenia

Diamantová mikrodermabrázia

Je neinvazívny a šetrný spôsob odstraňovania odumretých buniek, maziva a nečistôt vo vrchnej vrstve pokožky. Pri odstraňovaní odumretých vrstiev kože dochádza aj k naštartovaniu tvorby nových buniek, k mikrocirkulácii, k regenerácii a zároveň je stimulovaná tvorba kolagénu. Vďaka tomu zostáva pleť hladšia, pružnejšia a pôsobí mladším a zdravším dojmom.

Ultrazvuk

Ideálne v kombinácii s mezoterapeutickými maskami a sérami pre dosiahnutie čo najlepšej penetrácie aktívnych látok. Pomocou ultrazvukových vĺn sa aktívne látky z kozmetických prípravkov dostávajú do hlbokých vrstiev pokožky. Vibráciou určitej časti tkaniva vzniká trenie, ktoré vedie k prehriatiu svalstva a zvyšuje prekrvenie. Ultrazvuk sa odporúča pre navrátenie pružnosti pokožke, obnovu tvorby kolagénu a elastínu a na vyhladenie vrások

Scin Scrubber

Šetrne odstraňuje nečistoty z pórov a odumreté kožné bunky na princípe ultrazvuku špeciálnou kozmetickou špachtľou. Je možné použiť ho ako náhradu alebo doplnenie mechanického, manuálneho čistenia. Pokožka je na pohľad a dotyk jemnejšia a hladšia a je pripravená vstrebávať účinné látky. Ošetrenie je príjemné a takmer bezbolestné.

LED terapia 

Zvyšuje účinky klasického kosmetického ošetrenia. Monochromatická svetelná terapia sa využíva nielen v kozmetike, ale dokonca i v dermatológii a chirurgii ako podpora hojenia tkanív.

ČERVENÉ SVETLO 630 – 635 nm – Zlepšuje cirkuláciu krvi, elasticitu pokožky a jej celkový stav, odstránenie vrások, pomáha zaceliť poškodenú pokožku po úrazoch, zmenšuje póry a taktiež výrazne zvyšuje produkciu kolagénu; mimo iného pomáha na „unavenú“ tvár .

MODRÉ SVETLO 400 – 470 nm – Pôsobí antibakteriálne ( = dezinfekcia ) proti bakteriám (Porphyrins) v pokožke – ideálne pre liečbu akné (acne vulgaris). Zároveň efektívne pôsobí na citlivú pokožku. Pôsobí proti „zapálenej“ pokožke (začervenaniu), taktiež zlepšuje stav jaziev po akné. U vätčšiny klientov dokáže vo veľmi krátkej dobe redukovať výskyt akné o 50-60%.

ZELENÉ SVETLO 525 – 548 nm – Dokáže vyvážiť pomer pigmentu v pokožke, “starecké škvrny”, redukuje drobné vrásky, vyživuje starnúcu pokožku, pomáhá obnoviť bunkovú stabilitu a rovnováhu metabolizmu. Taktiež pomáhá na bledú, zašednutú alebo zožltnutú pleť, na rast vlasov – pozitivne pôsobí na vlasové korienky, pôsobí proti padániu vlasov u žien a mužov. Tiež má hojivé účinky.

ŽLTÉ SVETLO 560 – 590 nm – Zlepšenie mikrocirkulácie, vaskulárnych problémov, napomáhá “bunkovému dýchaniu”, podporuje bunkovú imunitu, pôsobí detoxikačne. Taktiež podporuje regeneraciu pleťových buniek a znižuje začervenánie. Často se využívá pri depigmentačních ošetreniach.

Ozonizér

Prístroj sa používa pri ošetrení aknóznej a seboroickej pleti.
Zlepšuje prekrvenie, má antiseptické a dezinfekčné učinky.